Yaşam

Uzman Psikologlar Sağlıklı Bir İlişki İçin En Önemli Cümleyi Açıkladı!

Profesyoneller, sağlıklı bir ilişkiyi sürdürmenin anahtarı olan bir cümle belirlediler. Bu cümle, bağların derinliklerine ışık tutacak ve ortaklar arasındaki bağı güçlendirecektir. Peki o cümle nedir? Birlikte görelim!

Psikolog John Gottman ve Dr. Julie Schwartz Gottman, 35 yıllık birliktelikleri boyunca edindikleri deneyim ve gözlemler sonucunda açıklamalarda bulundu.

Uzmanlar, her ilişkinin kendine has zorlukları olduğunu ve kendine özgü bir yapısı olduğunu belirtti.

Ancak uzmanlar, tüm çiftlerin ortak noktasının takdir edilme ihtiyacı olduğunun altını çiziyor.

Independent’ın haberine göre Gottman çifti, ‘teşekkür ederim’ sözünün başarılı bir ilişkinin temeli olduğunu belirtiyor.

Psikoloji uzmanları, “Eşinizin yeterince çaba göstermediği algısına kolayca kapılabilirsiniz. Kendi çabalarınızı öne çıkaran bir hikaye yaratırsınız ve bu hikayenin gerçek olduğunu düşünmeye başlarsınız.”

Dr.John Gottman ve Dr.

Bu teşekkür sözü, jestin neden değerli olduğunu belirterek yapılmalıdır ve çift arasındaki bağı güçlendirir.

Görünüşte önemsiz olan bu hareketler, dikkatteki tatmini ve uyumu artırma potansiyeline sahiptir.

Tüm bu tekliflere rağmen uzmanlar, çiftlerin ilişkide beğeni istikrarını kurmakta zorlandıkları durumlarda liste yapmanın güzel bir çözüm olabileceğini söylüyor.

Gottman çiftinin önerisi, her birinizin yaptığı işlerin kısa bir listesini yapmak ve bu görevleri birbirinizle değiştirmek.

Bu sadece iş bölümünü daha adil hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda birbirinizin günlük zorluklarını daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Bu, çiftler arasındaki empati ve anlayışı artırabilir ve birbirinize olan saygınızı ve takdirinizi derinleştirebilir.

Bu kolay değişiklik, çiftlerin birbirlerine olan bağlılığını güçlendirebilir ve bağlarını daha sağlıklı hale getirebilir.

haberyenimahalle.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu