Yaşam

Melek Baykal ve Levent Tamer, İstanbul Büyükçekmece Kültür Sanat Festivali’nde ödüle layık görüldü

Oyuncu Melek Baykal, 24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür Sanat Festivali kapsamında verilen “Kültür Sanatta Yaşam Boyu Başarı Ödülü”ne layık görüldü. Oyuncu Levent Tamer, “Kültür Sanatta Yaşam Boyu Onur Ödülü”nün sahibi oldu. Baykal yaptığı konuşmada Büyükçekmece halkına ve Belediye Başkanı’na teşekkür ederek, “Her şeyden önce büyük Atatürk’e teşekkür etmek istiyorum. Sanatçı olduğu ve bu sahnelerde var olma sebebimiz olduğu için kendisine teşekkür ediyorum.”

24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür Sanat Festivali kapsamında verilen “Kültür Sanatta Yaşam Boyu Başarı” ve “Kültür Sanatta Yaşam Boyu Onur Ödülü” sahiplerini buldu. Kültür Sanatta Uzun Ömür Başarı Ödülü’nü oyuncu Melek Baykal, Kültür Sanatta Uzun Ömür Onur Ödülü’nü oyuncu Levent Tamer aldı. Oyuncuların ödüllerini Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Festival Komite Başkanı Hasan Akgün takdim etti. Kültür Park Amfi Kemal Sunal Tiyatrosu’nda dün düzenlenen ödül töreninde konuşan Baykal, şunları söyledi:

“Buraya gelme sebebim olan Büyükçekmece halkına öncelikle teşekkür ediyorum. Var olun. Ve tabii ki çok değerli Başkanımız Hasan Akgün’e ve değerli ekibine çok teşekkür ediyorum. Bizi onurlandırdınız. Biz varız.Ve her şeyden önce büyük Atatürk’e.Teşekkürler.Sanatçı olmamıza sebep olduğun ve bu sahnelerde olduğun için teşekkürler.”

TAMER: ÖDÜLÜ TÜM BÜYÜKÇEKMECELİ VERDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Tamer dedi ki:

“Bu ödül bize neşe veriyor, sevindiriyor ve yaptığımız işin sizlerin beğenisini kazandığını görmek ve her zaman bir arada olduğumuzun, bu ödülü birlikte paylaştığımızın duygusuyla daha fazlasını yapmak için umut veriyor. Bu ödülün verilmesinin nedeni bu bence. Tüm Büyükçekmeceliler tarafından. O yüzden teşekkür ederim. Büyükçekmece şimdiden bu festivalle kendini ödüllendirdi. Bu anlamda Sayın Başkanımı ve festivalin organizasyonunda emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu