Haber

Kayseri protokolünden ekmek tarifi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Erciyes Üniversitesi ile TAI arasında düzenlenen Uzay Bilimleri ve Uydu Teknolojileri Laboratuvarı işbirliği protokol imza törenine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç katıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, törende gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, “Bugün çok mutlu, heyecanlı ve gururlu olduğumuz bir gün. Gençlerimizle oturup sohbet ettik, savunma sanayimizle ilgili, üniversitemizin faaliyetleriyle, TUSAŞ’ımızın başarılarıyla ilgili heyecan verici gelişmeler var. Bu arada fitne ve fitne yuvalarından maalesef kafa karıştıran iddialar çıkıyor. Bu haberi duyar duymaz sayın belediye başkanımız ve valimizle görüştük. Kesinlikle böyle bir şey yok. Vatandaşlarımız rahat etsin” dedi.

“EKMEK İÇİN HERHANGİ BİR ARTIŞ HESAPLANMAZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da gazetecilerin sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı: “Ekmeğe zam yok. Bu bilgi kirliliğidir, gerekirse daha sonraki süreçlerde değerlendirilecektir. Şu an itibariyle herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Kayseri’de ekmek 4 TL. Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Fırıncılar Odası Başkanı Mustafa Aslan, “Ekmeğe 5 TL diye bir şey yok, bazı sosyal medyada böyle bir şey çıktı. Vatandaş sosyal medyaya güvenmesin. Şu anda böyle bir gündemimiz yok.Aynı zamanda Ticaret Odası ile birlikte hareket ediyoruz.Böyle bir durumda gerekli açıklamayı basınla birlikte halkımıza duyuruyoruz.Herhangi bir habere itibar etmesin. Resmi bir açıklama olmadan.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu